Blog

Biokominek – czy warto go zamontować?

Coraz częściej słyszysz o biokominkach i zastanawiasz się czym tak właściwie są te urządzenia, jakie są ich zalety i dlaczego tak bardzo zyskują na popularności? Najprościej rzecz ujmując, biokominek to palenisko na ekologiczne biopaliwo, które daje prawdziwy ogień i podnosi temperaturę w pomieszczeniu. Bez dwóch zdań jest to niepowtarzalny element dekoracyjny i najlepsze alternetywne źródło ciepła, na wypadek braku prądu i gazu, gdy nie możemy lub nie chcemy montować tradycyjnego kominka.

Rodzaje biokominków.

Wzrost popytu na tego typu rozwiązania skutkuje coraz szerszą paletą dostępnych modeli. Podstawowe rodzaje biokominków można podzielić na wolnostojące, wiszące oraz do zabudowy. Największym atutem biokominków jest możliwość ich montażu w każdym wentylowanym pomieszczeniu, a także na zewnątrz – na tarasie czy w ogrodzie.

Stosowane w biokominku biopaliwo spala się bezwonnie i bezdymnie, dlatego nie ma konieczności podłączania go do przewodu kominowego, a dodatkowy brak sadzy i popiołu sprawiają, że biokominek w bloku to coraz popularniejszy trend wnętrzarski.

Jak działa biokominek?

Jeśli marzy Ci się relaks przy blasku prawdziwych płomieni, których rozpalenie zajmie kilka chwil, to biokominek z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Niezwykle proste rozpalanie można rozpisać w kilku krokach. Wystarczy wlać odpowiednią ilość biopaliwa do zbiornika z biowkładką, a następnie wzniecić płomień umieszczając zapalarkę bezpośrednio nad zbiornikiem. Początkowo płomienie są niemal niewidoczne, jednak szybki wzrost temperatury sprawia, że w oka mgnieniu przybierają charakterystyczną pomarańczową barwę.

Gaszenie biokominka jest również niezwykle proste. Wystarczy osłonić płomień zagaszarką lub poczekać aż paliwo wypali się do końca. Warto tu wspomnieć o najważniejszej zasadzie bezpieczeństwa dotyczącej używania biokominka – nigdy nie wolno dolewać biopalwa do ognia, należy zaczekać aż do całkowitego wystudzenia zbiornika.

W temacie bezpieczeństwa konieczna jest świadomość, iż w trakcie ich użytkowania trzeba zachować takie same środki ostrożności, jak w przypadku każdej innej substancji łatwopalnej, czy też nagrzewających się urządzeń.

Zalety posiadania biokominków

Głównym atutem biokominków jest ich niepowtarzalny wygląd, który można dodatkowo urozmaicić umieszczając w nich specjalne dekoracyjne kamienie, kryształki czy ozdobne drewienka. Ponadto, dzięki zamontowaniu pojemnika do aromaterapii, możemy nie tylko cieszyć się kojącym zmysły blaskiem płomieni i odczuwalnym wzrostem temperatury, ale także niepowtarzalnym zapachem ulubionych olejków eterycznych, które z pewnością wprowadzą nas w cudowny nastrój.

Marek

Recent Posts

Katalogi narzędziowe – wyposażenie dostępne na wyciągnięcie ręki

Okres zimowy powoli dobiega końca, co oznacza, że coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz. Oprócz…

2 lata ago

Jak wybrać odpowiednie meble do sypialni

Sypialnia, oaza spokoju, ciszy i wypoczynku. To zazwyczaj w niej odpoczywamy po ciężkim dniu, czytamy…

2 lata ago

Stylowe łóżka sypialniane

Przez długie lata nie zwracano uwagi na aspekty wizualne łóżek – ich głównym celem był…

4 lata ago

Salon w stylu nowojorskim – jakie lampy sufitowe wybrać

Kiedy myślimy o industrialnych wnętrzach, od razu przychodzi nam do głowy jedno miasto - Nowy…

5 lat ago

Blaty kuchenne Slime Line – piękne i nowoczesne rozwiązania

Wyraźnym trendem, który można zaobserwować w designie na przestrzeni ostatnich lat, jest „odchudzanie” powierzchni. Masywne…

5 lat ago

Nowe trendy w glazurnictwie

Nowoczesna łazienka to teraz praktycznie standard w każdym domu czy też mieszkaniu. Zestawy podtynkowe, deszczownice,…

5 lat ago