Indukcja czy kuchenka gazowa

Wybór odpowiedniego sprzętu domowego to trudne zadanie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że musimy podjąć decyzję analizując koszt zakupu, koszt eksploatacji oraz wybrać odpowiednią markę. Czym się kierować urządzając kuchnię i wybierając odpowiedni sprzęt?

Codzienne gotowanie- kuchnia gazowa.

Kuchnia gazowa to tradycyjne rozwiązanie, które stosowane jest w wielu domach, a zastosowanie znajduje przede wszystkim w oddzielnych kuchniach. Niewątpliwie zaletą jest możliwość gotowania w przypadku odłączenia czy awarii sieci energetycznej.dzięki osobnej sieci zasilania. Wielu zwolenników tradycyjnej gazówki twierdzi, że gotowanie na niej pozwala na wydobycie lepszego smaku potraw niż w przypadku indukcji.

Indukcja, oszczędność czy nowoczesny trend?

Płyta indukcyjna niewątpliwie znajduje swe zastosowanie w domach lub mieszkaniach, gdzie nie ma możliwości podłączenia sieci gazowej. Szczególnie chętnie wybierana jest w mieszkaniach, gdzie kuchnia zaprojektowana jest jako aneks kuchenny. Warto jednak zwrócić uwagę, że mimo iż koszt użytkowania jest nieco tańszy niż w przypadku kuchni gazowej to indukcja wymaga zakupu specjalnych garnków, które na zasadzie wytwarzanego pola ciepła współdziałają z płytą indukcyjną.

Co zatem wybrać?

Wybór uzależniony jest przede wszystkim od możliwości podłączenia i użytkowania kuchni gazowej czy indukcji. Niewątpliwie indukcja jest o wiele bardziej bezpieczna w użytkowaniu niż kuchnia gazowa, przede wszystkim ze względu na brak możliwości ulatniania się gazu. Jednak patrząc na kuchnię gazową to plusem jest przede wszystkim to, że możemy gotować w dowolnych garnkach. Płyta indukcyjna jest zatem idealnym rozwiązaniem w mieszkaniach z otwartą kuchnią oraz dla osób, które cenią sobie wygodę i łatwe utrzymanie czystości.