świece SPA

Słowo SPA na dobre rozgościło się w naszej kulturze jako synonim relaksu i dbania o siebie. Nie jest to już domena wyłącznie salonów odnowy biologicznej. Dziś, mając dostęp do wielu różnorodnych produktów, możemy doświadczyć podobnej przyjemności w zaciszu własnego domu.

Po co nam SPA?

Nie wszyscy wiemy, co właściwie oznacza termin SPA, choć jesteśmy nim na co dzień otoczeni. Takie usługi oferuje wiele gabinetów health and beauty. Na sklepowych półkach znajdujemy świece SPA, kosmetyki z serii SPA i wiele tego typu akcesoriów. W rzeczywistości korzenie tego słowa sięgają starożytności. SPA to akronim od rzymskiej sentencji Sanus Per AquamZdrowy przez wodę. Jest ściśle połączony z popularnymi w tych czasach łaźniami. Ale nie jedynie o wodę, kąpiele czy sauny tu chodzi. W łaźniach korzystano również z masażu. Znajdowały się w nich sale do odpoczynku, a nawet biblioteki. Zatem ideą przewodnią było tworzenie miejsc, gdzie można się zregenerować – zrelaksować zarówno umysł, jak i ciało.

świece SPA

Jak stworzyć domowe SPA?

SPA jest mocno skorelowane z wodą. Rzeczywiście, każdy z nas potwierdzi, że nic tak dobrze nie relaksuje, jak gorąca kąpiel. Ale to nie wszystko. Istotna jest także atmosfera, którą wokół siebie stworzymy. W głębokim odprężeniu pomogą nam zapachy o harmonijnych nutach aromatycznych. Warto dodać ich do kąpieli – np. w formie olejków. Bardzo relaksująco będą działać również odpowiednie świece zapachowe. Warto także, podczas kąpieli, wprowadzić się w stan odprężenia, słuchając muzyki relaksacyjnej bądź medytacyjnej.

Co jeszcze jest ważne?

W domowym SPA nie może oczywiście zabraknąć kosmetyków, które pielęgnują i regenerują ciało. Doskonale działają musujące kulki kąpielowe z naturalnymi olejami lub sól kąpielowa, a po wyjściu z wanny ulubione odżywcze balsamy bądź olejki do ciała. Olejki mogą być szczególnie przydatne. Używając ich możemy samodzielnie wykonać podstawowy masaż ciała, a to przy okazji wzmocni działanie zawartych w nich składników odżywczych. Co ważne, zabiegi pielęgnacyjne działają odprężająco nie tylko na ciało, ale również na umysł. I to właśnie jest najistotniejsze w tym, co nazywamy SPA – jednoczesna regeneracja i ciała, i umysłu. Przy niewielkim wysiłku możemy zadbać o to samodzielnie.