Jaki kominek wybrać

Niejedna osoba z pewnością marzyła w swoim życiu o tym, aby pewnego dnia posiadać w domu kominek. Obecność żywego ognia, jego światło i ciepło, które z niego płyną powodują, że pomieszczenie automatycznie sprawia wrażenie bezpiecznego i przytulnego.

Niestety tylko nieliczni mogą wyposażyć się w kominek tradycyjny. Problemem tu jest odpowiednia wentylacja, brak odpowiedniego miejsca na niego, lub choćby niechęć związana z brudem i pyłem, który jest przez taki kominek generowany.

Kominek elektryczny charakterystyka

Dlatego też sprzedawcy szybko zaczęli oferować kominki elektryczne lub też gazowe, które starają się imitować cechy tradycyjnego kominka. Wersja elektryczna jest oczywiście zasilana prądem zamiast drewnem. Za efektem ognia odpowiadają żarówki lub w nowszych modelach diody LED, a za efekt ciepła grzałka i wentylator, który nadmuchuje ciepło na pomieszczenie.

Kominek gazowy charakterystyka

Drugim rozwiązaniem jest kominek gazowy, który nieco wierniej odwzorowuje prawdziwy kominek. Przede wszystkim obecny w nim jest prawdziwy ogień, a nie tylko światło żarówki jak w przypadku kominka elektrycznego. Zasilany jest on gazem, który uzyskuje się z obecnej w domu instalacji gazowej. Nie stwarza on potrzeby podłączenia do komina, jak również stałego dostarczania do niego paliwa, jak w przypadku kominków tradycyjnych. Jest zatem zdecydowanie lepszą propozycją dla kogoś, kto chciałby się cieszyć w domu prawdziwym i żywym ogniem, a z różnych powodów nie może pozwolić sobie na tradycyjny i pełnoprawny kominek.