hurtownia elektryczna Rzeszów

Instalacja elektryczna to jeden z najistotniejszych elementów wykonywanych podczas budowy domu. Obejmuje ona całą jego powierzchnię dlatego bardzo łatwo o popełnienie błędu. Poniżej opisujemy te najczęściej popełniane.

Zbyt mała ilość gniazdek

Ten błąd zdecydowanie popełniany jest najczęściej. Efektem tego są niezliczone ilości przedłużaczy oraz plątanina kabli, która nie dość, że jest niebezpieczna to nie prezentuje się zbyt estetycznie. Właśnie dlatego ważne jest aby dokładnie przemyśleć ich umiejscowienie i przewidzieć, że w danym pomieszczeniu może być ich potrzebnych więcej w przyszłości. Z reguły takim pomieszczeniem jest kuchnia, gdzie używa się całego arsenału sprzętów i bardzo często dokupuje nowe jak ekspres do kawy czy sokowirówka. Generalnie warto jest zainstalować więcej gniazdek niż zbyt mało ponieważ ich nadmiar nie jest odczuwalny za to brak niestety może się mocno dawać we znaki.

Błędne poprowadzenie przewodów

Przewody powinno układać się wzdłuż linii poziomych lub pionowych. Jest to istotne z tego względu aby móc łatwo odtworzyć ich układ kiedy np. będziemy chcieli powiesić coś na ścianie i konieczne będzie do tego wywiercenie otworu. Z reguły stosuje się przewody płaskie i mocuje je do surowych ścian, które później pokrywamy tynkiem. Do ściany przewody przyczepia się uchwytami z tworzywa sztucznego. Jeśli przewody są szerokie czyli np. 5-żyłowe wówczas mocuje się je aluminiowymi blaszkami które przytwierdza się do ściany małymi kołkami rozporowymi. Takie przewody można dostać np. w hurtowni elektrycznej w Rzeszowie.

Za mała ilość punktów oświetleniowych

Często po zakończeniu budowy kiedy przychodzi do urządzania wnętrz okazuje się, że jeden żyrandol na cały pokój to zdecydowanie za mało. Z tego powodu warto jest zrobić sobie małą symulację urządzenia domu kiedy nie ma w nim jeszcze instalacji i mniej więcej pozaznaczać punkty gdzie miałoby być umieszczone oświetlenie.

Brak stref bezpieczeństwa w łazience

Łazienka to pomieszczenie mające stały kontakt z wodą dlatego niebezpieczeństwo porażenia prądem jest spore. Właśnie dlatego planując tam instalację elektryczną  trzeba uwzględnić wiele czynników. Warto tu zainwestować w przewody YDYp 3×2,5 mm2 z drugą klasą izolacji, dostępne między innymi w hurtowni elektrycznej w Rzeszowie.