Posiłki to w wielu domach jedyny czas, kiedy wszyscy domownicy spotykają się w tym samym czasie przy stole, by nie tylko celebrować posiłek ale i by spędzić trochę czasu wspólnie na rozmowie. Meble do kuchni stanowią więc bardzo ważny element każdej kuchni, dlatego też powinny być funkcjonalne, wygodne oraz dostosowane do potrzeb domowników. O to kilka wskazówek jak to zrobić.

Nie ma złej kuchni!

Posiadasz kuchnię pod skosem? A może masz tak małe pomieszczenie, że nie wiesz jak je urządzić? Nie ma kuchni, której nie dałoby się prawidłowo zagospodarować. Wystarczy tylko trochę inwencji twórczej, niebanalne pomysły oraz oryginalne, zrobione na zamówienie meble kuchenne. Bez względu na to, jakim dysponujesz pomieszczeniem, należy podejść do urządzania kuchni spokojnie i bez pośpiechu.

Rozplanuj, rozrysuj, wymierz wszystko. Zaplanuj, gdzie i co chciałbyś postawić, ile miejsca potrzebne Ci będzie na szafki, ile na stół kuchenny. Kuchnia pod skosem będzie wymagać mebli bardzo funkcjonalnych i pojemnych. Nietuzinkowe rozwiązania będą tu na wagę złota. Pojemne szafki i głębokie szuflady mogą okazać się zbawienne na duże ilości produktów i akcesoriów kuchennych. Gdy posiadasz małą kuchnię lub masz w niej wiele skosów ogranicz ozdobne dodatki do minimum.

Ergonomia

Nie zniechęcaj się małą ilością miejsca. Wykorzystaj go. Pod skosem nie mieszczą się krzesła i stół? Nie ma problemu! Postaw na sam blat i krzesła barmańskie. Sprawdź, czy takie ustawienie pozwoli na łatwe poruszanie się. Postaw na mniejszą ilość mebli ale głębszych, o większej ilości przegródek, szafek czy półek. Nie zagraci to pomieszczenia.

Użyj różnorodnego oświetlenia w postaci LED czy kinkietów. Taki zabieg stworzy klimat wnętrza. W miejscach bardziej dostępnych postaw meble, na nią płytę indukcyjną czy piekarnik. Postaw na meble kuchenne zrobione na wymiar lub każdy pojedynczy mebel zmierz dokładnie, by samodzielnie skomponować pewną całość

Klasyka czy nowoczesność?

Bez względu na to, czy stawiasz na klasyczne i tradycyjne meble kuchenne, czy też oryginalne i nowatorskie rozwiązania zadbaj o wizualny wygląd całości. Niech Twoja kuchnia będzie spójna i przytulna. Niech meble zachęcają domowników i gości do spędzania w niej czasu i delektowania się zapachem przygotowywanych potraw a nie odstrasza „monumentalnym” i zimnym wyglądem. Trafione i funkcjonalne meble do kuchni to już połowa sukcesu. Zbyt tanie nie posłużą Ci przez wiele lat a ich słabą jakość odczujesz już po kilku miesiącach użytkowania.

Zagospodaruj je tak, byś mógł się cieszyć nią przez wiele lat. Zapamiętaj, kuchnia to serce każdego domu, dlatego warto o nie zadbać.