Urządzanie mieszkania to nie lada wyzwanie. Na każdym jego etapie spotkamy się z trudnościami przy wyborze. Zarówno ze względu na konieczność pogodzenia naszych oczekiwań, z możliwościami finansowymi, jak i tym, co dostępne jest w sklepach. Dobieranie mebli wypoczynkowych do salonu również nie jest łatwe, gdyż powinny być one nie tylko dopasowane do aranżacji, ale również praktyczne i wygodne. Nie inaczej jest w przypadku dobierania narożnika.

Narożnik do salonu – wielkogabarytowy mebel

Narożniki to meble, które bez wątpienia zajmują najwięcej miejsca z wszystkich rodzajów mebli wypoczynkowych. Trudno jednak odmówić im efektywności, eleganckiego wyglądu i wygody. Dlatego wiele osób decyduje się właśnie na nie zamiast tradycyjnych sof i wersalek. Jednak nawet w niewielkim pomieszczeniu możemy postawić narożnik. Wystarczy, że wybierzemy taki, który będzie miał nieco bardziej minimalistyczną formę. Jeśli dysponujemy większą powierzchnią salonu, to dobrym pomysłem będzie zakup narożników modułowych, którego poszczególne elementy możemy ustawiać w dowolne kształty. Jeśli nasz salon jest przestrzenią otwartą na wszystkie strony, to warto pomyśleć o jeszcze innym typie narożnika: narożnik w kształcie litery „U”. Będzie on zajmował dużo więcej miejsca, ale będzie mogło na nim spocząć więcej osób. Jego ciekawa forma nie pozostanie również bez ich uwagi.

Z funkcją spania czy bez?

Oprócz kształtu i gabarytów narożnika warto również zastanowić się nad jego funkcjonalnością. Czy często przyjmujemy gości, czy salon służy nam w nocy również jako sypialnia? Jeśli tak, to najprawdopodobniej najlepszym pomysłem będzie zakupienie narożnika z funkcją spania. Przewaga narożnika z funkcją spania nad łóżkiem ze stelażem postawionym w salonie jest oczywista. Jeśli posiadamy jednak duże mieszkanie, w którym to przestrzeń sypialna znajduje się w innym pokoju, to otwierają się przed nami spore możliwości w kwestii doboru narożnika. Nie ograniczać nas już będzie jego praktyczność, a skupimy się na jego wyglądzie i komforcie użytkowania.

Idealny narożnik – czyli jaki?

Idealny narożnik powinien być dostosowany do wzrostu użytkowników. Jeśli w naszym domu mieszkają ludzie o sporym wzroście, to lepiej zdecydować się na narożnik z głębszymi siedziskami, który pozwoli na oparcie na nich całej długości ud. Odpowiednio dla osób o niewielkim wzroście lepiej sprawdzą się narożniki z płytszym siedziskiem. Wybierając narożnik do salonu, zwróćmy również uwagę na oparcie. Pamiętajmy, że nie może być ono zbyt niskie.