Styl nowoczesny jest obecnie jednym z dominujących trendów w aranżacji wnętrz. Wraz ze wzrostem jego popularności, do łask powróciły też białe meble, które wcześniej dominowały wyłącznie w stylu klasycznym. Ogromną zaletą bieli jest jej naturalna łatwość łączenia z innymi kolorami, nie znaczy to jednak, że każda kombinacja będzie odpowiednia. Na co warto postawić, a czego lepiej unikać? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad.
Biel a ciepłe kolory
Ciepłe kolory ścian najlepiej sprawdzają się w pokoju dziennym. O ile łączenie ich z białymi meblami nie powinno być rozpatrywane w kategoriach stylistycznej wpadki, to bardzo łatwo można uzyskać „mdły” efekt, szczególnie gdy biel zestawimy z odcieniami piaskowymi, brzoskwiniowymi i żółtymi.
Znacznie lepiej będzie tu pasowała czerwień lub beż. Takie połączenie będzie balansowało gdzieś na pograniczu stylu klasycznego i nowoczesnego, jednak z całą pewnością nie będzie nudne. Aby ożywić „ciepłe” ściany, w tym przypadku warto zastosować także białe listwy przypodłogowe.
Biel a zimne kolory
Śnieżnobiałe meble i ściany utrzymane w zimnej kolorystyce, to zestawienie, które pasuje do siebie idealnie. Tak zaaranżowane wnętrze zyska niezwykle nowoczesny wygląd, który olśni już od pierwszego spojrzenia.
Błękit, granat, zieleń, odcienie szarości – to nieśmiertelna klasyka, która w połączeniu z bielą mebli i pozostałych elementów wystroju, zaczyna nabierać zupełnie nowego wymiaru. Możesz mieć pewność, że taka stylistyka nieprędko się zestarzeje. Chłodny odcień ścian podkreśli naturalną szlachetność bieli. Jeżeli nie brakuje ci odwagi, możesz postawić na czarne ściany. Takie połączenie wciąż jest postrzegane w kategoriach ekstrawagancji, niemniej jednak, coraz częściej można spotkać właśnie takie kompozycje. Niezbędnym elementem będą białe listwy przypodłogowe. Efekt – murowany.
Idealnym dodatkiem, który podkreśli nowoczesność tego typu aranżacji, jest szkło. Szklane blaty, przeszklone drzwiczki szafek i spora ilość nowocześnie stylizowanego szkliwa na półkach, to w tym 0rzypadku element niemal obowiązkowy.