Szafa w domu jest elementem niezbędnym. Jak zaprojektować szafę wnękową? Na tak postawione pytanie odpowiedź wydaje się oczywista. Z jednej strony powinna ona zapewnić komfort funkcjonowania, z drugiej natomiast ułatwić utrzymanie porządku w domu.

Projekt szafy wnękowej musi być dostosowany do miejsca, w którym zostanie ona zamontowana. Najczęściej są to projekty wykonywane na wymiar, ponieważ tylko wtedy spełnią swoją użyteczną funkcję. Warto przy tym zastanowić się, jak dobrze zaprojektować wnętrze szafy przesuwnej?

Jak zaprojektować szafę wnękową?

szafa w pokoju

Na pewno nie będzie to trudne dla profesjonalisty. Dobry projekt obejmuje zarówno elementy konieczne, które powinny znaleźć się w każdej szafie, jak i stronę wizualną. Istotne są także materiały, z których szafa zostanie wykonana. Jest rzeczą oczywistą, że im będą one bardziej wartościowe, tym końcowy efekt stanie się przyjemniejszy w odbiorze.

Wnętrze szafy przesuwnej można maksymalnie wykorzystać, odpowiednio je zagospodarowując. W miarę możliwości powinno ono posiadać półki, szuflady oraz miejsce służące do przechowywania butów.

Jak dobrze zaprojektować wnętrze szafy przesuwnej?

Wiele osób z jednej strony ma bardzo wysokie mniemanie o sobie, z drugiej natomiast wierzy we własne umiejętności. Jeżeli myślenie idzie w parze z praktycznymi zdolnościami, wszystko jest w najlepszym porządku. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy jest inaczej i trzeba zatrudnić specjalistę.

Projekt szafy musi uwzględniać trzy podstawowe wymiary – szerokość, głębokość i wysokość. Powinien być przejrzysty i odpowiadać rzeczywistym możliwościom przestrzennym.

Współcześnie bardzo dużym powodzeniem cieszą się szafy wnękowe z przesuwanymi drzwiami. Jest to trend jak najbardziej uzasadniony, ponieważ w ten sposób można wygospodarować więcej miejsca na garderobę, nawet wtedy, gdy mieszkanie nie jest zbyt duże.

Wnętrze szafy przesuwnej jest rzeczą indywidualną każdego klienta. Standardowe wnętrze szafy przesuwnej zawiera przede wszystkim półki na bieliznę i miejsce na ubrania.