Płytki drewnopodobne

Naturalne drewno jest piękne, ponadczasowe i eleganckie. Niestety nie sprawdza się w łazience. Wilgoć oraz trudne warunki szybko zmieniły by nasze domowe spa w pomieszczenie o niezadbanej, zniszczonej podłodze. Czy jednak musimy rezygnować z podłogi, która wygląda niczym prawdziwe drewniane deski?

Dla tych, którzy nie mają zamiaru porzucić marzenia o drewnianej podłodze w łazience mamy dobrą wiadomość – płytki drewnopodobne! Czym są i jakie mają cechy?

Płytki drewnopodobne – zalety

Łazienka jest bardzo trudnym pomieszczeniem w utrzymaniu czystości. Podłoga drewniana była by bardzo uciążliwa w pielęgnacji i szybko uległa by zniszczeniu spowodowanym wilgocią. Płytki łazienkowe drewnopodobne są do łazienki idealne. Są to zwykłe płytki ceramiczne, które wyglądem przypominają podłogi drewniane. Łączą w sobie urodę drewna i wytrzymałość płytki ceramicznej.

Obecnie możemy znaleźć bardzo wiele wzorów płytek drewnopodobnych. Mamy różne kolory, odcienie i wzory słojów. Podłoga łazienkowa wykonana z płytki drewnopodobnej jest estetyczna, wytrzymała i odporna na wilgoć oraz pleśń. Płytki łazienkowe są bardzo łatwe w czyszczeniu tak, jak każde inne płytki.

Podłoga łazienkowa – urok drewna

Podłoga łazienkowa, która wygląda niczym drewniana zachwyca swoim urokiem. Ma jeszcze jedną zasadnicza zaletę. Drewno nigdy nie wychodzi z mody. W połączeniu z jasnymi beżami, czy bielą możemy uzyskać piękne, szykowne i ponadczasowe wnętrze. Podłoga łazienkowa, która będzie imitowała drewno wprowadzi do pomieszczenia ciepło i elegancję, a nasza łazienka będzie wyglądała niczym spa.