Wanna w sypialni

Nowoczesne wnętrza zyskują coraz większą popularność w polskich domach i mieszkaniach. Poszczególne rozwiązania z tego stylu cieszą mniejszą lub większą popularnością, jednak zawsze są brane pod uwagę przy urządzaniu danego wnętrza.

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych elementów wystroju wnętrza w stylu nowoczesnym jest z pewnością wanna w sypialni. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Zacznijmy od zalet

Aranżacja sypialni, w której swoje miejsce znajdzie wanna, z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Nie zmienia to jednak faktu, że takie rozwiązanie ma całkiem ciekawe zalety. Z pewnością jedną z najważniejszych zalet wanny w sypialni jest znaczne zwiększenie komfortu płynącego z odpoczynku i relaksowania się w czasie kąpieli. Obecność wanny w sypialni stwarza bowiem atmosferę nieco nawet przypominającą prawdziwe SPA.

A co z wadami?

Niestety komfort ten okupiony jest całkiem pokaźnymi wadami, których nie można zignorować podczas podejmowania decyzji o takim rozwiązaniu. Chodzi tu przede wszystkim o wszechobecną wilgoć, która w formie kropelkowej podczas kąpieli osadzać się będzie dosłownie na każdym elemencie sypialni. Bardzo szybko w takich miejscach pojawić się może, chociażby pleśń.

Drugą sprawą jest problem w kwestii odpowiedniego ogrzewania takiego pomieszczenia. Wanna wymaga odpowiednio dużo miejsca, co powoduje automatycznie, że sama sypialnia musi być większa niż zwykle. A to z kolei rodzi problem odpowiedniego rozmieszczenia grzejników, aby zachować komfort kąpieli, ale również bezpieczeństwo zdrowia.