Lubimy piękne rzeczy, przywiązujemy ogromną wagę do starannego ich przechowywania, dbamy o to, żeby nie uszkodziły ich mole. Sposób na mole w szafie to niezbędny zabieg, dzięki któremu skutecznie można zwalczać te szkodniki.

Trudno wprost wyrazić nasze rozczarowanie, gdy z przykrością stwierdzimy, że wśród stert ubrań grasują mole. Na szczęście nie są bezkarne i współcześnie doskonale można sobie z nimi poradzić.

Jakie są sposoby na mole w szafie?

Do najbardziej znanych i najczęściej stosowanych metod zwalczania moli są przede wszystkim zapachy. Mole nie lubią na przykład zapachu mydła. Idealny sposób na mole w szafie to położenie w niej kilku kasztanów, które skutecznie odstraszą tych niepożądanych gości.

Sposoby na mole w szafie można stosować w zależności od sezonu. Latem na przykład możemy zimowe okrycia poprzekładać liśćmi laurowymi. Sposób na mole w szafie to także dostępne w sprzedaży preparaty, jednak o wiele lepiej jest stosować domowe metody, ponieważ są one bardzo skuteczne i niewiele kosztują.

Zwalczajmy mole w szafie

Sposób na mole w szafie sprowadza się także do stosowania płóciennych woreczków, do których wkładamy szałwię, sosnowe igły, lawendę lub miętę. Tak przyjemne dla ludzi zapachy odstraszają mole i są nieocenionym sposobem służącym ich zwalczaniu.

Sprawdzony sposób na mole w szafie to poza tym naftalina, jednak nie każdy decyduje się na jej zastosowanie. Dlaczego? Naftalina posiada niemiły zapach, którym niestety nasiąkają ubrania, a co więcej, pozbycie się tego zapachu wymaga wielogodzinnego wietrzenia garderoby. To i nieprzyjemne, i naprawdę dość kłopotliwe. Nie trzeba stosować naftaliny, zwłaszcza, że mamy do dyspozycji środki o wiele bardziej skuteczne i mniej uciążliwe.

Sposoby na mole w szafie nie będą skuteczne, o ile nie wykażemy się cierpliwością. Warto pamiętać, że te szkodniki nie znoszą zmian temperatury, toteż dobrze byłoby wietrzyć ubrania zarówno w bardzo wysokich, jak i ekstremalnie niskich temperaturach, czyli po prostu i w upalne dni, i w bardzo mroźne.