Zestaw dwie sofy i fotel

Przez bardzo długi okres czasu mega popularność posiadały tak zwane narożniki, które ludzie bardzo często wstawiali do swoich pomieszczeń wypoczynkowych lub jako aranżacja salonu. Natomiast ostatni okres jest niezwykłą dominacją zestawów salonowych „3+2+1”, czyli dwie sofy i fotel, z powodu bardzo ciekawej charakterystyki tego typu zestawu oraz wielu pozytywnych cechy, które prezentuje.

Funkcjonalność

Argumentem dla tych którzy chcą bronić wykończenie salonu w postaci narożnika bardzo często jest fakt, że narożniki posiadają funkcję spania, która jest bardzo ważnym elementem, który nadaje meblowi niebywałej funkcjonalności. Otóż zestawy „3+2+1” w aranżacji salonu mogą posiadać jedną sofę ze skrzynią, w której również można ukryć mechanizm rozkładania i przekształcania sofy w łóżko. Jedyną różnicą między narożnikiem, a zestawem wypoczynkowym jest to, że jeżeli nie potrzebujemy w naszej sofie funkcji spania, możemy wtedy wybrać sofę, która wygląda na delikatniejszą i dużo bardziej gustowną, postawioną często na długich nóżkach.

Zalety

Narożnik bardzo często jest wielkim ciężkim kolosem, który do domu nie dość, że ciężko wnieść, to jeszcze mega ciężko ustawić, gdyż nie każdy salon jest wielki i przestronny. Natomiast zestaw „3+2+1” gwarantuje nam, że możemy ustawić fotele oraz sofy w różny sposób, który nam pasuje i w razie potrzeby zmieniać miejsce naszych mebli w dowolnie wybranym przez nas momencie. Takie zestawy z reguły są lekkie i bardzo funkcjonalne, więc aranżacja salonu może w każdym momencie ulegać zmianie. Poza tym utrzymanie czystości salonu jest dużo prostsze, gdy nasze meble ustawione są na długich nóżkach i mamy dostęp do powierzchni po sofa lub fotelem.