Płytki heksagonalne

Urządzenie łazienki jest prawdopodobnie jedynym z najtrudniejszych etapów prowadzenia remontu mieszkania. Kłopot stanowi nie tylko dobranie odpowiedniego wyposażenia, ale nawet wybranie płytek naściennych lub podłogowych.

A może płytki heskagonalne?

Ostatnimi czasy jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest stosowane płytek heksagonalnych. Są to płytki w kształcie sześciokąta, które swoim wyglądem przypominają nieco budowę plastra miodu. Dlaczego warto się nimi zainteresować? Przede wszystkim ze względu na ogromną oryginalność takiego rozwiązania. Powszechnie spotykane są płytki wykonane w formie kwadratów lub prostokątów, a płytki sześciokątne nadal są bardzo rzadko używane, co powoduje, że ich obecność w danym wnętrzu powodować będzie efekt zainteresowania. Dodatkowo nadmienić należy, że styl ten pasuje właściwe do większości możliwych aranżacji wnętrz, co też sprawia, że są to płytki niezwykle uniwersalne.

Czy mają jakieś wady?

Czy jest coś, co powoduje, że wybrane kafelki sześciokątne mogą sprawić jakieś problemy? Niestety są takie rzeczy, a chodzi przede wszystkim o koszt ich zakupu, ponieważ średnia cena takich płytek jest daleko wyższa niż typowych płytek stosowanych w łazienkach. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że kładzenie takich płytek wymaga znacznie więcej umiejętności i doświadczenia, dlatego tez po pierwsze położenie ich samodzielnie zupełnie nie wchodzi w grę, a po drugie wymaga to znacznie skrupulatniejszego wybrania ekipy remontowej, która wykona remont i połozy takie właśnie płytki. Z pewnością nie mogą to być osoby przypadkowe.